Trijumf za opstanak u Premijer ligi: Tuzla City slavio u Banovićima protiv Sarajeva (FOTO)

U okviru 31. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Tuzla Citya na stadionu u Banovićima rezultatom 1:0 savladali su lidera na tabeli ekipu Sarajeva i tako osigurali premijerligaški status i naredne sezone.

Sasvim zasluženu pobjedu tim Mirze Varešanovića ostvario je danas protiv Sarajeva. Fudbaleri Tuzla Cityja od prve minute pokazali su više želje za pobjedom u odnosu na ekipu Husrefa Musemića.

Nakon prvih 45. minuta mreže su mirovale u Banovićima da bi u nastavku igre Tuzla City preko Hasanovića u 60. minuti došao do prednosti od 1:0.

Nogometaši Tuzla Cityja do posljednjeg sudijskog zvižduka uspjeli su sačuvati prednost od 1:0 i tako ostvariti pobjedu vrijednu očuvanja premijerligaškog statusa i naredne sezone.

S druge strane tim Husrefa Musemića u narednom će kolu pred domaćim publikom protiv ekipe Zvijezde 09 tražiti pobjedu koja će značiti i osvajanje šampionske titule. (Tuzlanski.ba)