Talentovani Bosanac debitovao za šampiona Švedske i odmah zabio gol

Talentovani Semir Bosnić (18) debitovao je za švedski Hacken i postigao gol.

Hacken, aktuelni šampion Švedske, je u prijateljskom meču savladao norveški Frederikstad sa 2:1, a Bosnić je u prvom poluvremenu pogodio.

Mladi bh. ofanzivac je zaigrao u startnoj postavi te u 18. minuti utakmice zakucao loptu u mrežu protivnika.

Zanimljivo da mu je asistirao lijevi bočni Kadir Hodžić (28). Hodžić je član Hackena od februara 2022. godine.

Inače, Bosnić je nastupao za mladi tim Hackena, a sada je prebačen u seniorski tim i na pripremama ima šansu da se dokaže treneru.

U junu prošle godine je potpisao ugovor sa Hackenom do ljeta 2024. godine.

“Semir je proizvod naše omladinske škole i presretni smo što smo potpisali ugovor. On je veoma vješt ofanzivac koji je ostavio veliki utisak u našoj akademiji u prethodnih nekoliko godina”, kazao je sportski direktor švedskog šampiona Martin Ericsson.

Semir je u augustu prošle godine dobio i poziv na okupljanje U19 BiH.