Zmajevi igraju na stadionu koji FIFA za Svjetsko prvenstvo 2026 naziva Los Angeles Stadium.
Nekoliko sati uoči večerašnjeg duela, prvi članovi delegacije Bosne i Hercegovine već su stigli na impresivni SoFi stadion u Los Angelesu, gdje će Zmajevi odmjeriti snage sa selekcijom Švicarske.
Riječ je o jednom od najmodernijih sportskih objekata na svijetu, koji će biti domaćin ovog susreta.
Stadion, smješten u Inglewoodu nadomak Los Angelesa, već na prvi pogled ostavlja bez daha – ispred njega se nalazi umjetno jezero, dok ga krasi futuristička arhitektura, prozračan i prozirni krov te jedna od najimpresivnijih video-ploča na svijetu.
Vezani članak
Ni unutrašnjost ne zaostaje za eksterijerom. Svlačionice su posebno uređene za potrebe reprezentacija, a FIFA je dodatno obogatila ambijent zastavama Bosne i Hercegovine i pratećim vizualima u bojama naše zemlje.
Ipak, Zmajevi još nisu imali priliku da vide kompletan ambijent na stadionu, s obzirom na to da još uvijek nisu odradili trening na ovoj lokaciji.
Zmajevi igraju na stadionu koji FIFA za Svjetsko prvenstvo 2026 naziva Los Angeles Stadium. Riječ je o poznatom stadionu SoFi Stadium u gradu Inglewood, odmah pored Los Angeles.
Kapacitet stadiona je oko 70.000 gledalaca, a za velike događaje može se proširiti na više od 100.000 mjesta.
Vrijednost stadiona procjenjuje se na 5,5 milijardi dolara (9,3 milijardi KM), i uvjerljivo drži titulu najskupljeg sportskog objekta na svijetu.
