Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Sve je lako sa Zlatanom: Ibrahimović sa dva gola zadržao Milan na čelu Serije A

Fudbaleri Milana rezultatom 2:0 su slavili na gostovanju kod Cagliarija čime su i nakon 18 kola zadržali prvo mjesto na tabeli Serije A. Zvijezda večerašnje utakmice bio je Zlatan Ibrahimović, koji je još jednom pokazao koliko Milanu znači njegovo prisustvo u ekipi.

Već u 7. minuti, Ibra je izborio penal, potom ga je sam i realizovao, a onda je u nastavku meča bio jednostavno nezaustavljiv za domaći tim, te je bilo samo pitanje vremena šta će još napraviti.

U 53. minuti je pogodio za 2:0, nakon što je pobjegao ofsajd zamci Cagliarija. Izgledalo je kao da je u ofsajdu, sudije su poništile gol, a onda ga je VAR priznao i slavlje gostiju je već polako moglo početi.

Do kraja meča, Saelemaekers je dobio crveni karton u 74. minuti, ali to nije pomoglo Cagliariju da se spasi ili dođe barem do počasnog gola. Milan sada ima 43 boda, tri više od drugoplasiranog Intera i već je izvjesno da će barem još neko vrijeme gradski rivali biti glavni kandidati za Scudetto.