Marijana Ahmedhodžić, supruga bivšeg štopera bh. reprezentacije Anela Ahmedhodžića, govorila je o teškim trenucima kroz koje je njena porodica prošla u protekloj godini.
Supruga Anela Ahmedhodžića bivšeg štopera bh. reprezentacije, Marijana Ahmedhodžić, dala je interviju za švedske medije u kojima je komentarisala i optužbe, te isakla da nema nikakve veze sa odlukom svog supruga da više ne nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine.
Podsjetimo, bosanskohercegovački štoper od juna ne nosi dres reprezentacije. Selektor Sergej Barbarez i direktor Emir Spahić donijeli su odluku da Ahmedhodžića ne zovu na okupljanja reprezentacije, dok je u međuvremenu Anelov otac javno tvrdio kako je upravo Marijana uticala na njegovu odluku da se povuče iz reprezentativnih obaveza.
"Mislim da je najveći razlog zašto je otišao to što se osjećao iznevjereno od sopstvene zemlje i navijača o kojima je toliko pričao. Nekada je bio ponosan na te navijače. Kada su počeli napadati mene i našeg sina, mislim da je to bila kap koja je prelila čašu. Tužna sam i što ne igra, ali podržavam njegove razloge 100 posto. Reći da mu nisam dozvolila ili šta god ljudi izmišljaju o meni je štetno. Anel me je natjerao da zavolim i tu zemlju. Komentari su uticali na mene na način na koji ništa drugo u životu nije. Kada sam pročitala šta je Anelov otac rekao o meni i laži koje je izmislio, osjetila sam se izdano i šokirano", rekla je Marijana za švedski Expressen.
[related]977259[/related]
Istakla je da priče o reprezentaciji s kojima su se borili nisu ništa naspram onoga što su doživjeli u ljeto. Naime, Marijana je kazala da je u njihovoj porodičnoj kući tokom noći izbio požar.
"Bili smo blizu smrti. Hvala Bogu, i stvarno to mislim, hvala Bogu, Anel je bio budan i namirisao dim te nas izvukao prije nego što je eskaliralo. Izgubili smo sve naše stvari. Mislim da je najteže bilo izgubiti sve stvari našeg sina, njegovu odjeću za bebe, njegovu omiljenu dekicu, te vidjeti kako je soba našeg sina mrkla nakon poraža.", ispričala je Marijana.
Vezani članak
Ovo je prvi put da se porodica Ahmedhodžić oglasila nakon požara koji su preživjeli.
"To definitivno nije bila najbolja godina. Ljudi treba da znaju da naš život nije savršen, imamo i probleme. Ali zahvalni smo s mnogo drugih stvari, poput našeg zdravlja i bebe na putu, i našeg sina koji nam uljepšava svaki dan. Anel i Isak su definitivno ispunili mjesto u mom srcu za koje nisam znala da je prazno", poručila je Marijana.
Vezani članak
Nakon svega, Marijana je istakla da su sretni i zahvalni što žive, te da su se mnogo prmijenili nakon požara.
"Teško nam je razmišljati i pričati o tome te mislim da zato nikome nismo rekli. Biti primorani da se preselimo i počnemo ispočetka, trudna s drugim djetetom, bilo je teško. Problemi s Anelovom reprezentacijom došli su odmah nakon toga, a povrh svega i stvari s Anelovim ocem", zaključila je Marijana.