Petak, 19. Aprila 2024.

Superliga Turske: Veliki preokret Fenerbahcea protiv Kayserispora

Utakmicom Fenerbahce – Kayserispor večeras u Istanbulu nastavljeno je takmičenje u Superligi Turske u fudbalu, nakon skoro tri mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa, prenosi Anadolu Agency (AA).

• Nažalost zbog preventivnih mjera u cilju suzbijanja COVID-19 publika nije mogla uživo svjedočiti sjajnoj utakmici i pravoj drami na stadionu Ulker te velikom preokretu “Fenera“ koji je na kraju slavio sa 2:1. Fudbaleri Kayserispora, koji su u duel 27. kola ušli sa posljednje pozicije, senzacionalno su poveli sa 1:0 u 59. minuti pogotkom Bernarda Mensaha. Gosti su imali vodstvo sve do 86. minute, kada je Vedat Muriqi izjednačio iz penala. Samo dvije minute kasnije za potpuni preokret se pobrinuo Luiz Gustavo prelijepim pogotkom udarcem sa oko 20 metara.

Vrijedi spomenuti da je Fenerbahce od 12. minute igrao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Ozan Tufan.

U drugom večerašnjem susretu Trabzonspor je u gostima savladao Goztepe sa 3:1 i odvojio se na vrhu tabele sa tri boda prednosti u odnosu na Istanbul Basaksehir, koji ima utakmicu manje.

Sportski događaji širom Turske bili su suspendovani od 19. marta kako bi se zaustavilo širenje koronavirusa.