Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Sulejman Krpić sa dva gola srušio Čelik, Željezničar upisao treću pobjedu

Željezničar je u derbiju četvrtog kola Premijer lige BiH gostovao Čeliku i savladao ga rezultatom 0:2.

Krenulo je velikom prilikom Dilavera u 4. minuti, ali se fantastičnom reakcijom ispriječio Erić. S druge strane je u 23. minuti uzvratio Krpić, čiji pokušaj brani Pavlović. E. Zec u 26. minuti pogađa stativu i to je bila najbolja šansa za goste.

Željezničar je nastavio stvarati šanse i u drugom poluvremenu. E. Zec se u 47. minuti našao jedan na jedan sa Pavlovićem, ali je golman Čelika bio uspješniji.

Zasluženo vodstvo gostiju u 49. minuti. Sjajnu asistenciju Sadikovića koristi Krpić i pogađa za 0:1.

Utakmica na Bilinom Polju prekinuta je u 55. minuti zbog bakljade domaćih navijača, koji su tom prilikom svim i svačim gađali trenera gostujuće momčadi Amara Osima.

Prekid je trajao više od deset minuta, a odmah nakon što je meč nastavljen, Čelik propušta veliku priliku da dođe do izjednačenja.

Igrala se 57. minuta kada je Vrhovac zatresao prečku.

Kazna za to dolazi u 71. minuti. Gosti su istrčali kontru, koju je u gol za 0:2 pretvorio Krpić. Asistirao mu je E. Zec.

Željezničar poslije ove pobjede, ukupno treće, ima 10 bodova i ponovo je prvi na tabeli.

Čelik je pak pretrpio prvi poraz i trenutno je peti sa sedam bodova. (Foto: FK Železničar | Tuzlanski.ba)