Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Srbiji porazom protiv Danske samo teoretske šanse za plasman na Euro

Fudbalska reprezentacija Srbije u utakmici kvalifikacija za Euro 2016 večeras je u gostima poražena od selekcije Danske rezultatom 2:0 u petom kolu grupe I, prenosi Anadolu Agency (AA).

Golove za reprezentaciju Danske postigli su Jussuf Poulsen u 13. i rezervista Jakob Poulsen u 87. minuti utakmice.

Reprezentacija Srbije ovim porazom je zadržala samo teoretske šanse za plasman na Euro 2016.

S druge strane, reprezentacija Albanije pobijedila je večeras selekciju Francuske rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Elbasanu. Jedini strijelac na utakmici je bio Ergis Kače u 43. minuti utakmice pogotkom iz slobodnog udarca.

Ovo je još jedna velika pobjeda Albanije nakon trijumfa u Portugalu u gostima u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2016.

Inače, selekcija Albanije se nalazi na trećem mjestu u grupi I kvalifikacija za Euro odmah iza Portugala koji ima 12 i Danske sa 10 bodova. Srbija je četvrta sa jednim bodom koliko ima i Armenija.

Ranije danas selekcija Portugala u gostima je savladala Armeniju rezultatom 3:2.