Srbija srušila Portugal u Lisabonu za direktan plasman na Svjetsko prvenstvo

Na stadionu Estádio da Luz u Lisabonu odigrala se odlučujuća utakmica u grupi A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru između selekcija Portugala i Srbije. Srbija je u dramatičnoj završnici postigla pogodak za pobjedu (2:1) i direktan plasman na Svjetsko prvenstvo.

Portugal je poveo sa 1:0 već u drugoj minuti kada je Renato Sanches pogodio nakon velike greške Gudelja.

Ipak, pola sata kasnije Srbija je uspjela da dođe do izjednačenja i utiša domaće navijače.

Tadić je šutirao s vrha kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog igrača Portugala nakon čega je i Patricio loše reagovao i to je bilo 1:1.

Fudbaleri Srbije nisu popuštali, trud do posljednjeg minuta se isplatio u samom finišu. Mitrović je sjajno pogodio za veliki preokret Srbije i svoju reprezentaciju odveo direktno na mundijal.

Ronaldo i društvo će preko baraža pokušati izboriti plasman. (Tuzlanski.ba)