Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Srbija prokockala dva gola prednosti i remizirala s Kamerunom

Fudbalske selekcije Srbije i Kameruna remizirale su, rezultatom 3:3, na stadionu “Al Janoub” u Al Wakrahu u utakmici drugog kola grupe “G” Svjetskog prvenstva u Kataru, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija Kameruna je nakon dobre akcije povela u 29. minuti golom Jean-Charlesa Castelletta.

Srbija je, ipak, uspjela izjednačiti u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena pogotkom Strahinje Pavlovića, a samo dvije minute kasnije povela je s 2:1 golom Sergeja Milinković-Savića, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

• Fudbaleri Srbije su u 53. minuti preko Aleksandra Mitrovića povećali na 3:1 i činilo se da su pred pobjedom.

Međutim, Kamerun se nije predavao te je u 63. minuti golom Vincenta Aboubakara smanjio prednost Srbije na 2:3, a samo tri minute kasnije izjednačio na 3:3 golom Erica Maxima Choupo-Motinga.

U nastavku su obje ekipe imale po nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao te je meč završen remijem.

U istoj grupi danas u 17 sati igraju Brazil i Švicarska.

Lider grupe “G” je trenutno Brazil sa tri boda, koliko ima i Švicarska, a Kamerun i Srbija imaju po bod i po utakmicu više.

U posljednjem trećem kolu u grupi igraju Srbija-Švicarska te Brazil-Kamerun.