Srijeda, 24. Aprila 2024.

Španija nakon penala izbacila Švicarsku i izborila polufinale Eura

Reprezentacija Španije je nakon izvođenja penala savladala Švicarsku i izborila polufinale Europskog prvenstva.

Španija u vodstvo stiže u 8. minuti. Jordi Alba je šutirao sa distance, Zakario nespretno zakačio loptu koja je završila u golu Švicaraca.

Potom su izabranici Vladimira Petkovića dodali gas, stvorili nekoliko dobrih šansi, a poravnanje donosi Shaqiri u 68. minuti meča.

Fudbaler Švicarske Freuler u 77. minuti zaradio je direktan crveni karton. Španci do kraja regularnog dijela nisu uspjeli postići gol i sa 1:1 se otišlo u produžetke.

Sjajni Švicarci su oba produžetka izdržali i pobjednika su morali odlučiti penali, a pribraniji su bili igrači Španije.

Za Španiju su pogađali Olmo, Moreno i Oyarzabal, a Busquets, Rodri su bili neprecizni.

Siguran u redovima Švicarske bio je jedino Gavranović, dok su Schar, Akanji, Vargas promašivali.

U drugom današnjem susretu od 21 sat igraju Belgija i Italija.