Šok u Dortmundu: Borussija vodila 2:0 do 89. minute i izgubila od Werdera

Veliko iznenađenje dogodilo se u Dortmundu gdje je Werder iz Bremena pobijedio sa 3:2 nakon što je Borussija do 89. minuta vodila sa 2:0!

Povratnik u elitni rang čak je bio bolji rival u prvom poluvremenu, prijetio je preko bivšeg igrača Borussije Marwina Ducksa, ali je domaći tim poveo u posljednjim trenucima iz prvog udarca u okvir gola. Strijelac je nakon preciznog udarca bio Julian Brandt, fudbaler rođen u Bremenu.

Ni u nastavku meča Borussija nije blistala, ali je postigla još jedan gol: Portugalac Guerreiro preciznim udarcem sa velike udaljenosti u 77. minutu doveo domaći timu u vodstvo od 2:0. Asistent kod oba pogotka za žuto-crne bio ja kapiten Marco Reus.

Tako je bilo do 89. minutu, a onda je prvo Englez Lee Buhanan efektno postigao prvi, Romano Schmidt u trećem minutu sudijske nadoknade drugi i škotski internacionalac Oliver Burke u 95. minutu treći gol za na kraju ipak zaslužen trijumf Werdera – 2:3!