Sloga pobjedom u Gračanici izbila na drugo mjesto Prve lige FBiH

Danas je na rasporedu bilo osam utakmica 20. kola Prve lige FBiH.

Ekipa Sloge iz Simin Hana gostovala je u Gračanici kod Bratstva gdje su uspjeli zabilježiti ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:1. Sloga je povela sa 1:0 u 35 minuti, a strijelac je bio Poturalić inače bivši igrač Bratstva.

Golom istog igrača Sloga je u 53 minuti povećala prednost na 2:0. Treći pogodak za ekipu Sloge postigao je Mahmutović, a igrala se 71 minuta. U 86 minuti Bratstvo preko Hasića uspijeva smanjiti rezultat na 1:3 da bi Mahmutović ponovo pogodio pred sami kraj susreta za konačnih 4:1.

Najveći kokurenti Sloge za plasman u Premijer ligu BiH Zvijezda iz Gradačca poražena je od Jedinstva rezultatom 1:0 dok je istim rezultatom Olimpik kao domaćin poražen od ekipe Metalleghe.

Sloga nakon 20. kola zauzima drguo mjesto na tabeli Prve lige FBiH sa 39 osvojenih bodova i imaju samo dva boda zaostatka za vodećom Zvijezdom iz Gradačca.

Bratstvo: Divković, Hasić, Alihodžić, Salkić, Šuša, Mousa, Jaganjec, Vehabović, Mujkić, Ćosić, Salkić.

Sloga Simin Han: Lalić, Efendić, Šarčević, Jazvin, Bošnjak, Poturalić, Stjepanović, Širanović, Konjić, Ziljkić.