Slobodi bod u Ugljeviku protiv Zvijezde 09

U drugom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Slobode gostovali su u Ugljeviku kod ekipe Zvijezda 09.

Sloboda je upisala prvi bod u sezoni 2018/19, rezultat je na kraju glasio 1:1. Jedini gol za Slobodu postigao je Muharem Čivić u 51. minuti utakmice, dok je strijelac za ekipu Zvijezde 09 bio Anel Husić u 18. minuti.

Sloboda je u drugom poluvremenu imala terensku inicijativu iz koje su crveno-crni stvorili nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka ali nisu uspjeli u tome.

Trener Slobode Milenko Bošnjaković na kraju utakmice je kazao kako nije zadovoljan osvojenim bodom jer prema njegovim riječima Sloboda je morala pobijediti svog današnjeg protivnika i u Tuzlu se vratiti sa tri osovjena boda.

Zvijezda je trenutno šestoplasirana ekipa na tabeli sa dva boda dok je Sloboda osma sa bodom iz dvije odigrane utakmice.

U narednom 3. kolu Sloboda na Tušnju dočekuje ekipu Sarajeva. (Tuzlanski.ba)