Sloboda u šestom pripremnom meču poražena od federalnog prvoligaša

Fudbaleri Slobode poraženi su rezultatom 3:2 od ekipe VIS Simm – Bau.

Tim Gradimira Crnogorca odigrao je u nedjelju šesti pripremni meč. Crveno – crni su gostovali u Doboju, a protivnik je bio federalni prvoligaš VIS Simm – Bau. Na pomoćnom stadion FK Sloga Simm – Bau je slavio trijumf rezultatom 3:2.

Gradimir Crnogorac se za ovaj susret odlučio na sljedećih 11: Golubović, A. Beganović, Kapetanović, Jusić, Avdić, Kurtalić, Marković, Predragović, Dž. Beganović, Maksimović, Husejinović.

Crveno – crni su odlično otvorili utakmicu golom Saida Husejinovića iz 10. minute, no protivnik se vrlo brzo vratio u susret. Prvo su poravnali rezultat u 14. minuti nakon greške našeg golmana, a u 17. minuti Mirza Kovač pogađa za vodstvo domaćina 2:1.

Do odlaska na odmor gledatelji su vidjeli još dva pogotka. Saša Maksimović u 28. minuti efektno pogađa gol domaćina za 2:2, no naša odbrana je u 45. minuti poklekla. Mirza Kovač u 45. minuti susreta postiže svoj drugi gol za vodstvo 3:2.

Nakon predaha mreže se više nisu tresle, pa je utakmica završena pobjedom VIS Simm – Baua 3:2.

Za Slobodu ovo je bio šesti test pred nastavak m:tel Premijer lige BiH. Proljetna polusezona počinje za dvije sedmice.