Sloboda u meču protiv Veleža doživjela šesti ovosezonski poraz

Danas su se u okviru 14. kola u Gabeli sastale ekipe mostarskog Veleža i Slobode, u kojoj su domaćini minimalnim rezultatom savladali ‘crveno-crne.

Domaća ekipa imala je bolje otvaranje utakmice, međutim meč u Gabeli nije pružio velikih uzbuđenja.

Velež je već u osmoj minuti imao dobar napad, no spetljali su se Haskić i Halilović, dok četiri minute kasnije Dejanović pokušava glavom pored gola.

U 23. minuti šut Halilovića ide prava u Bukvića, da bi se nakon toga konačno i Sloboda oslobodila pritiska Veleža. Zaprijetili su preko Vranješa, no neprecizno.

Dobru šansu Velež propušta u 32. minuti. Ikić gađa glavom, a Bukvić zaustavlja loptu na liniji.

Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Drugi dio meča donio je uzbuđenje u taboru Mostaraca.

U 71. minuti udarac Halilovića dolazi do Nemanje Anđušića koji pored uspavane odbrane Slobode postiže pogodak za 1:0 i veliku radost domaćeg tima.

Do kraja većih šansi nije bilo. Sloboda je nastavila seriju utakmica bez postignutog gola, a Velež je stigao do tri veoma bitna boda.