Sloboda startala furiozno: U odličnoj utakmici na Tušnju poražen Radnik (FOTO)

Fudbaleri Slobode su pred oko 4.500 gledalaca na stadionu Tušanj u 1. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 2:1.

Do 18. minute susreta fudbaleri Slobode bili su znatno bolja ekipa na terenu, međutim gosti iz Bijeljine prvi su ozbiljno zaprijetili kada Peco nakon odlične akcije pogađa stativu.

• U 23. minuti veliko slavlje na Tušnju. Nakon odličnog ubačaja Livančića, u kaznenom prostoru gostiju najbolje se ne snalazi Bečelić koji pogađa mrežu vlastitog gola za vodstvo Slobode 1:0.

Nakon postignutog pogotka, fudbaleri Slobode su nastavili sa rastrčanom igrom, što je onemogućilo goste da ozbiljnije ugroze gol Lakića. Prvo poluvrijeme okončano je minimalnim vodstvom crveno-crnih.

U 53. minuti Bekrić je fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca pokušao iznenaditi golmana Kozića koji sjajnom obranom spašava svoj gol. Minutu kasnije sa skoro 30 metara Pršeš odličnim udarcem pokušava savladati golmana gostiju, ali lopta odlazi iznad gola.

U 60. minuti jedan od najboljih pojedinaca na terenu Omar Pršeš fantastično pronalazi Almira Bekića koji rutinski šalje loptu iza leđa golmana Radnika za povećanje vodstva na 2:0.

• U 83. minuti nova prilika za domaći tim. Mujagić je bio u šansi, odlično šutirao ali Kozić fantastično intervenisao. Dvije minute kasnije isti igrač nakon kornera gostiju postiže autogol za 2:1.

Do kraja susreta fudbaleri Radnika nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol domaćih, pa su rastrčani i izuzetno požrtvovani fudbaleri Slobode slavili zasluženu pobjedu rezultatom 2:1.

U drugom kolu Sloboda na Tušnju dočekuje ekipu Širokog Brijega dok će Radnik na svom terenu ugostiti Tuzla CIty.

• Sloboda: Lakić, Beganović, Salihović, Pršeš, Smajić, Bekrić, Am.Bekić, Ivetić, Livančić, Maksimović, Al.Bekić.

Radnik: Kozić, Bačelić, Simonović, Popara, Zukić, Peco, Maksimović, Bradonjić, Đurić, Šubert, Merajić. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)