Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Sloboda savladala Čelik: Dobijena bitka ali ne i rat!

sloboda-celik

U okviru 27. Kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloboda je na Tušnju savladala Čelik 1:0

\"sloboda-celik\"Incijativa Slobode, nekoliko prilika među kojima i stativa Bekića najavili su žestoku borbu za prijeko potrebna tri boda. Prvo poluvrijeme igrači Slobode su imali veći posjed lopte, diktirali su tempo ali se prvih 45 minuta završilo bez konkretne završnice.

U nastavku utakmice izabranici Abdulaha Ibrakovića su nastavili diktirati tempo što se isplatilo u 58. minuti kada je Čejvanović presjekao loptu, uposlio Zoletića koji proslijeđuje loptu do Almira Bekića koji iskosa sa desne strane prizemnim udarcem pogađa za radost oko 4000 gledatelja.

Zaslužena pobjeda Slobode koja je imala mnogo više prilika u odnosu na goste iz Zenice, te nakon četiri kola \”posta\” konačno uspjela zatresti mrežu protivnika.

Iskreno se nadamo da će Željezničar noćas pobjediti Slaviju na Grbavici.

\"sloboda-celik5\"

U narednom kolu Sloboda gostuje kod GOŠK-a, u svakom slučaju: Nada umire posljednja!

Video izvještaj sa utakmice: Sloboda – Čelik tuzlasport.com