Utorak, 23. Aprila 2024.

Sloboda sa devet igrača pobijedila Azot i plasirala se u osminu finala Kupa BiH

Fudbaleri tuzlanske FK Slobode danas su u Vitkovićima pored Goražda odigrali utakmicu šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Izabranici Slavke Petrovića, koji danas nije sjedio na klupi Slobode radi neriješene radne dozvole, savladali su Azot rezultatom 1:2. U prvom poluvremenu za Slobodu je pogodio Sulejman Krpić. Drugo poluvrijeme otvorio je crveni karton Amera Osmanagića, te pogodak Korjenića.

Nakon što je Amir Spahić napravio sve tri izmjene, povredu je zadobio Darko Todorović, pa je Sloboda zadnjih 20 minuta igrala sa devet igrača. Neugodan razvoj situacije u ovom susretu nije omeo favorite, pa su preko Smajića postigli pogodak za prolazak u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine.