Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Sloboda prokockala prednost: Posušje neporaženo napustilo Tušanj

Sloboda je na Tušnju remizirala sa Posušjem u prvoj utakmici 10. kola Premijer lige BiH.

Poslije slabih pola sata igre u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena vidjeli smo odličan fudbal i na kraju pogodak.

Mladi Adi Alić je sa Osmićem pokrenuo napad Slobode, prebacio je loptu na desnu stranu ka Amaru Beganoviću, a onda je uslijedio centaršuta kapitena Slobode. Pronašao je on Alića u kaznenom prostoru, a ovaj iz prve lijepo nogom pogodio gol Galića za 1:0. Prvo poluvrijeme je okončano minimalnim vodstvom Slobode.

Fudbaleri Posušja uspjeli su u 71. minutu utakmice da stignu do izjednačenja protiv Slobode u Tuzli.

Barišić je probio po desnoj strani, lijepo izbacio Maksimovića, a onda uputio prizemnu loptu u kazneni prostor. Na nju natrčava Nikola Leko, Bukvić brani prvi pokušaj u prošloj sezoni fudbaleru Slobode, ali se lopta vraća Leki i on donosi izjednačenje Posušju. Do kraja susreta rezultat se nije mijanjao pa gosti iz Posušja sa Tušnja odnose vrijedan bod. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)