Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Sloboda poražena, pobjedio fudbal: Tušanj aplauzom pozdravio pobjedu “plavih” (VIDEO)

U derbiju 22. kola nogometne Premijer lige BiH Željezničar je u Tuzli pred oko 9.000 gledalaca pobijedio 1:0 vodeći tim tabele Slobodu.

U izvanrednoj atmosferi na prepunom Tušnju, Lendrić jeu 53. minuti susreta iskoristio ukazanu šansu za postizanje gola i svom timu donio važne bodove u borbi za Evropu. Husref Musemić u ovom susretu nije mogao računati na dva izuzetno bitna igrača, Sarića i Kostića, što je možda bio i jedan od razloga zbog čega je Sloboda u današnjem susretu doživjela i prvi domaći poraz.

Pored fantastične atmosfere na tribinama, bitno je spomenuti i da je publika na Tušnju po isteku 90. minuta utakmice aplauzom pozdravila gostujuće fudbalere ali i domaće ljubimce koji se i nakon današnjeg poraza nastavljaju boriti na dva fronta za najviši plasman.

Utakmica je protekla u fer i koretnom navijanju sa obje strane. (Tuzlanski.ba)