Petak, 19. Aprila 2024.

Sloboda poražena na Tušnju: Aktuelni prvak Zrinjski tri boda nosi u Mostar

HŠK Zrinjski je osigurao titulu prije nekoliko kola, ali ekipa Sergeja Jakirovića uprkos tome ne prestaje ostvarivati nove pobjede.

Plemići su večeras došli do novog trijumfa, ovoga puta protiv Slobode rezultatom 2:0.

Od početka duela Zrinjski je bio aktivniji sa loptom, ali nije uspio stvarati neke kolosalne šanse, tim prije što su izostali šutevi u okvir gola, dok je Sloboda u tom aspektu igre bila konkretnija, no bez kvalitetne realizacije.

Sloboda je najbliža vodstvu bila u 63. minuti kada je Beganović iz slobodnjaka pogodio stativu, a dvije minute kasnije pokušao je i Predgragović, no Soldo je sjajno odbranio njegov udarac.

Šampionski mentalitet Zrinjskog se pokazao u 66. minuti kada Plemići kažnjavaju promašaje Slobode i stižu do vodstva.

Bukvić je uspio odbraniti udarac Jukića, ali na odbijenu loptu stiže Šakota i trese mrežu domaćih za 1:0.

Nakon toga gledali smo dosta bolju igru Zrinjskog koji je stvarao prilike, a u samom finišu stigao i do drugog gola.

Tarik Kapetanović je uhvatio loptu rukom u svom šesnaestercu kako bi spriječio čist gol Zrinjskog, sudac je singalizirao penal, a siguran izvođač bio je Slobodan Jakovljević za konačnih 2:0. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)