Srijeda, 24. Aprila 2024.

Sloboda poražena na Koševu od Sarajeva

Na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase” ekipa Slobode u okviru 19. kola nogometne Premijer lige BiH poražena je od Sarajeva rezultatom 2:1.

• Bordo tim do prednosti je došao u 22. minuti nakon što je Tatar iskoristio veliku grešku gostujuće odbrane te asistenciju Velkoskog i mirno pogodio za vodstvo domaćih.

• Samo pet minuta u nastavku igre fudbalerima Sarajeva bilo je potrebno da udvostručne prednost.

Strijelac je ponovo bio Tatar koji je asistenciju Handžića pretvorio u pogodak.

Početkom drugog poluvremna Sloboda je nakon crvenog kartona Kenina Devedžića meč nastavila s desetoricom na terenu.

Devedžić je napravio nedozvoljen start nad Tatarom nakon čega mu je arbitar Zoran Grbić iz Prijedora pokazao put u svlačionicu.

• Iako oslabljena na terenu Slobode se uspjela vratiti u igru golom mladog Kurtalića.

Maksimović je proigrao Kurtalića, a ovaj se fino snašao i spretno pogodio mrežu Kovačevića za 2:1, što je bio i konačan rezultat meča.

Sarajevo je tako na najbolji način okončao 2020. godinu i ima veliku prednost pred nastavak šampionata, a nakon pauze krajem februara odmjeriće snage sa Željezničarom. (Tuzlanski.ba)