Petak, 29. Marta 2024.

Sloboda počinje prvenstvo utakmicom protiv Širokog Brijega

Fudbalski klub „Sloboda” sutra, 24. jula, u 19 sati igra utakmicu protiv Nogometnog kluba „Široki Brijeg”.

Nakon odgode utakmice prvog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Zrinjskog, Sloboda će prvu prvenstvenu utakmicu ove sezone odigrati u gostima protiv Širokog Brijega.

FK Sloboda i NK Široki Brijeg odigrali su ukupno 32 susreta u svim takmičenjima, od čega je Široki Brijeg slavio pobjedu ukupno 18 puta. U 32 susreta, Sloboda je sa Širokim remizirala sedam puta i odnijela pobjedu sedam puta, zadnji put 29. augusta 2020. godine, kada je na Tušnju slavila 3-0.

Crveno- crni su pred početak nove sezone odradili pripreme na Kupresu, gdje su i odigrali prijateljsku utakmicu protiv Širokog Brijega. Utakmica je završena rezultatom 1-1, prvi pogodak postigao je Ilan Pejić u 31. minutu, a u 53. minutu Alen Kurtalić pogađa za poravnanje.