Sloboda pobijedila Slaven, gledatelji vidjeli deset golova

U posljednjoj utakmici uoči odlaska na pripreme u Međugorje, nogometaši tuzlanske Slobode pobijedili su danas na pomoćnom terenu stadiona Tušanj ekipu prvoligaša Slavena iz Živinica rezultatom 7:3 (4:2).

Strijelci za Slobodu bili su Antonio Vidović u 5., 12. i 33. minuti, Said Husejinović u 45., Zukić u 66., Musić u 84. minuti, te Livančić u 90. minuti.

Pogotke za goste postigli su Slobodin igrač na posudbi u Slavenu Dino Hodžić u 25., Mirnes Salihović u 35. minuti s 11 metara, te Mujko Šepić u 105. minuti susreta.

Prema dogovoru trenera, prvo poluvrijeme trajalo je 60, a drugo 45 minuta.

Ovo je Slobodina sedma pripremna utakmica, a četvrta pobjeda. Jednom su igrali neriješeno, dok su dva puta poraženi.

Po riječima trenera Zlatana Nalića, igrači Slobode sutra ujutro imat će trening, a nakon toga putuju u Međugorje gdje će se za nastavak prvenstva pripremati do 13. februara.

Tuzlaci će “generalku” imati 16. februara protiv gradskog rivala Tuzla Cityja. (Fena)