Sloboda nakon penala protiv Kozare izborila osminu finala Kup-a BiH

Danas u terminu od 16:30 sati odigrane su utakmice šesnaestine finala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine.

Nogometaši Slobode gostovali su kod ekipe Kozare iz Bosanske Gradiške gdje su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izborili plasman u osminu finala Kup-a BiH.

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1.

Kozara je povela u 37. minuti sa 1:0 preko Milovana Novakovića.

Sloboda je u drugom poluvremenu preko Livančića dva puta se našla u dobroj prilici da izjednači rezultat ali je okvir gola zaustavio loptu.

Izabranici Mileta Lazarevića su u posljednjih 20-tak minuta utakmice vršili su konstantan pritisak na odbranu domaćina što im se isplatilo 86. minutu kada je Omar Pršeš postigao prekrasan eurogol za izjednačenje.

Obzirom da je regularni dio utakmcie okončan nerješenim ishodom 1:1 pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Više sreće i spretnosti u izvođenju penala imali su fudbaleri Slobode koji su tako nakon serije od 5:3 uspjeli izboriti plasamn u naredni krug ovog takmičenja.

Prolaz dalje osigurala je i ekipa Tuzla Citya koja je gostovala kod ekipe Krupe. Konačan rezultat bio je 0:0 pa su tako i fudbaleri Cityja nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca prošli dalje.

Kozara – Sloboda 1:1 – penali 3:5

Učesnici osmine finala – Tuzla City, Velež, Sloboda, Gošk, Sarajevo, Željezničar, Borac, Rudar Kakanj, Zvijezda 09, Mladost, Široki Brijeg, Zrinjski, Rudar Prijedor, Olimpik, Ljubić i Tošk. (Tuzlanski.ba)