Sloboda na Tušnju vodi protiv Broca

Nakon reprezentative pauze fudbaleri Slobode u okviru 8. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju su ugostili ekipu Borca iz Banja Luke.

Ekipa Mileta Lazarevića uporkos brojnim problemima koji su posljednjih dana prisutni u taboru crveno-crnih od prve minute u susret je ušla agresivno.

Razlog za slavlje domaći navijači su imali već u 9. minuti kada je Omar Pršeš sjajno izveo slobodni udarac sa velike udaljenosti, a lopa je završila u mreži Borca za prrednost od 1:0 u korist domaćih.

Samo desetak minuta kasnije Sloboda je udvostručila prednost. U kaznenom prostoru Borca rukom loptu je zaustavio Denis Čomor, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Samir Bekrić.

Slavlje navijača i igrača Slobode nije dugo trajalo jer je Borac uzvratio odmah u narednoj akciji kada uspijevaju izraditi odličan napad iz kojeg Vujaklija pogađa za smanjenje rezultata na 2:1.