Sloboda minimalno poražena u Prijedoru, Rudar povećao šanse za opstanak

Klub iz Prijedora upisao važnu pobjedu u 28. kolu Premijer lige BiH, dok je Sloboda ostala bez bodova.

Rudar iz Prijedora je danas u sklopu 28. kola Premijer lige BiH na svom terenu slavio protiv Slobode, a konačan rezultat ovog meča je glasio 1:0.

Prijedorčani su u prvom poluvremenu bili dosta bolji protivnik, koji je prijetio gostujućem golmanu, ali do gola nisu uspjeli doći.

Golman Slobode, Bukvić, danas je bio na visini zadatka, s obzirom na to da je zaustavio nekoliko pokušaja protivničke ekipe, ali ipak u 84. minuti je kapitulirao.

Jakupović je bio najbolji u skoku poslije jednog kornera i doveo Rudar u vodstvo od 1:0, a nakon njegovog gola je uslijedilo veliko slavlje domaćih fudbalera, koji su krunisali dosta bolju igru nego igrači Slobode.

Nakon gola Jakupovića, Sloboda je pokušavala doći do izjednačenja, ali do pogotka nije došla, pa je tuzlanski sastav doživio poraz u Prijedoru. (Foto: Sport1.ba)