Sloboda i Tuzla City na Tušnju podijelili bodove

U okviru 20. kola Premijer lige BiH Sloboda je na Tušnju ugostila ekipu Tuzla Citya. Meč je okončan podjelom bodova i rezultatom 1:1.

Nakon prvih 45 minuta utakmice domaći fudbaleri i navijači imali su više razloga za zadovoljstvo jer su Crveno-Crni na pauzi otišli sa rezultatom od 1:0.

Naime, Predragović je u 36 minuti sjajno šutirao s vrha šesnaesterca i zatresao mrežu rivala i obradovao navijače Slobode.

U nastavku meča ekipa Husrefa Musemića izjednačila je u 49 minuti, a strijelac pogotka bio je Elvis Mehanović.

Gosti u nstavku pokušavali da u potpunosti preokrenu rezultat. Međutim, utakmica je ipak završena neriješenim ishodom i podjelom bodova.

Bila je ovo, nakon jučerašnjeg meča Veleža i Željezničara, još jedna revija žutih kartona kojih je na ovom meču bio dvocifren broj.

Utakmicu na Tušnju posmatrao je i selektor reprezentacije BiH Ivajlo Petev.

Tuzla City je s 37 bodova na drugom mjestu, dok je Sloboda osvojila 25. bod i nalazi se na sedmoj poziciji. U narednom kolu Tuzla City dočekuje Široki Brijeg, dok Sloboda ide u Posušje. (Foto: Blicko Junior)