Sloboda i Široki remizirali na Pecari (VIDEO)

U 2. kolu BHT Premijer lige 12, fudbaleri Slobode večeras su na stadionu “Pecara” remizirali sa ekipom Širokog Brijega.

Prvu priliku na utakmici imao je Mahir Karić u 10. minuti, kada je sa ivice šesnaesterca slabo šutirao, lopta je otišla pored gola Solde.

Domaćini su poveli u 16. minuti. Pogriješio je Karić na sredini terena, Široki je krenuo u kontru. Wagner je probio po desnoj strani uputio prizeman centaršut, a na drugoj stativi se našao Baraban koji neometan pogađa za 1:0.

Široki je udvostručio vodstvo u 25. minuti utakmice. Nakon centaršuta Crnova, i niza grešaka u odbrani Slobode, najbolje se snašao Wagner na drugoj stativi koji je zakucao loptu u gol za 2:0.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom domaće ekipe od 2:0.

Sloboda je bolje otvorilo drugo poluvrijeme. U samo pet minuta stigli su do izjednačenja.

Prvo je pogodio Karić u 46. minuti nakon centaršuta Grahovca.

Zatim je u 50. minuti pogodio Krpić, nakon još jedne odlične asistencije Grahovca.

Sloboda je u tim trenucima imala momentum na svojoj strani, i pokušavali su zabiti i treći pogodak. Imali su više loptu u svom posjedu i nekoliko prilika, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Naredno 3. kolo koje je na rasporedu 05.08.2016. Sloboda na stadionu “Tušanj” dočekuje ekipu Viteza. Utakmica počinje u 17:00 sati. (Tuzlanski.ba)