Sjajno izdanje Slobode u Mostaru: Pobjeda protiv Veleža za povratak na lidersku poziciju

Sloboda je u okviru petog kola Premijer lige BiH slavila protiv Veleža u Mostaru rezultatom 2:0 i u Tuzlu crveno-crni nose puni plijen.

Fudbaleri Slobode stigli su do vodstva protiv Veleža u Mostaru u 27. minuti susreta kada su pogodili nakon ubačaja iz kornera.

Kurtalić je prebacio sa prve stative loptu na drugu stranu, a tamo se odlično snašao Dženis Beganović, koji je postigao pogodak za vodstvo ali ujedno i svoj treći gol u sezoni. Prvo poluvrijeme je okončano kod rezultata 1:0.

Iako su Rođeni imali posjed lopte, izabranici Mladena Žižovića stižu i do drugog pogotka protiv Veleža u 67. minuti susreta.

Vezano | Pogledajte slavlje iz svlačionice Slobode nakon pobjede u Mostaru

Velež je krenuo ofanzivno ka golu Slobode, a onda je uslijedila pogreška. Mujagić je uposlio Sašu Maksimovića, koji je šutirao, a golman Veleža Luka Kačavenda je katastrofalno pogriješio i lopta koja nije bila previše opasna završila je iza njegovih leđa za vodstvo Slobode od 2:0. Što je bio i konačan rezultat.

U narednom 6. kolu fudbaleri Slobode na Tušnju dočekuju ekipu Sarajeva, dok će Velež gostovati Širokom Brijegu.