Četvrtak, 28. Marta 2024.

Sjajan pogodak za potvrdu pobjede: Pogledajte majstoriju ‘bh. dijamanta’ protiv Genoe

Roma je večeras u 20. kolu gostovala kod Genoe gdje se sa uvjerljivih 1:3 vratila kući sa nova tri boda, te sada zauzima 4. poziciju Serije A sa tri boda prednosti ispred Atalante koja ima utakmicu manje

Golom Cengiz Undera u samom početku utakmice, Roma je pokazala domaćinu da ide na pobjedu u ovom meču. Do udvostručenja prednosti Rimljana dolazi nakon autogola igrača Genoe, Davida Briaschija.

Ipak, samo minutu kasnije ekipa Genoe uspijeva preko Gorana Pandeva smanjiti rezultat na gol zaostatka, te se na poluvijeme otišlo pri rezultatu 1:2.

Igrala se 74. minuta drugog poluvremena, a tada na scenu ‘stupa’ bh. internacionalac Edin Džeko koji nakon sjajne asistencije Pellegrinija sjajno matira golmana Perina te postavlja konačnih 1:3 u korist rimljana koji se kući vraćaju sa velika tri boda. (Tuzlanski.ba)