Petak, 19. Aprila 2024.

Široki na Grbavici savladao Željezničar i nanio mu peti uzastopni poraz (VIDEO)

U susretu 19. kola Premijer lige BiH, posljednjeg u prvom dijelu sezone, Široki Brijeg je kao gost slavio na Grbavici protiv Željezničara s 2:3 i nanio mu peti uzastopni poraz.

Već u 2. minuti bilo je 0:1, a za vodstvo gostiju pogodio je Marić.

Domaći se vraćaju preko Hajdarevića, koji u 18. minuti koristi lošu procjenu Bilobrka i pogađa za poravnanje.

Gosti na odmor ipak odlaze s prednošću i to zahvaljujući Begonji, koji je uspješno realizovao sjajnu akciju iz 28. minute.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Željezničar je stigao do novog poravnanja, a donio mu ga je Jazvić u 49. minuti.

Ipak, gosti su smogli snage da dođu do trećeg gola i to sa bijele tačke u 86. minuti, odakle je precizan bio Eliomar.

Penal je skrivio Kjosevski, koji je u svom šesnaestercu oborio Bagarića.

Željezničar na pauzu odlazi kao četvrtoplasirani na tabeli sa 28 bodova, dok ga je Široki Brijeg preskočio na trećem mjestu i ima 30. (Bih.ba)