Široki Brijeg izgubio od Birkirkare s 2:0

Nogometaši Širokog Brijega završili su ovosezonski nastup u evropskim takmičenjima, nakon što su u današnjem revanšu 1. pretkola Evropske lige izgubili na Malti od Birkirkare s 2:0.

Prvi meč između ove dvije ekipe, odigran prošle sedmice na stadionu ”Pecara”, okončan je remijem 1:1, te su Maltežani ubjedljivom pobjedom u današnjem susretu izborili nastup u 2. pretkolu.

Široki je u ovom duelu važio za favorita, jer je malteška liga, prema procjenama, slabija od Premijer lige BiH, a Birkirkara je u tom takmičenju završila na trećem mjestu.

Prvi gol za domaći tim u ovom meču postigao je u 29. minutu Srđan Dimitrov, nakon čega su Širokobriježani bezuspješno pokušavali izjednačiti.

Konačan rezultat postavio je Stipo Marković, nogometaš Širokog, koji je autogolom u 76. minutu riješio pitanje pobjednika. (Fena)