Utorak, 23. Aprila 2024.

Sevilla furioznim preokretom uzela treću Evropa ligu zaredom

Španska se ekipa upisala u historiju kao prva ekipa kojoj je to uspjelo i ponovno je izborila nastup u Ligi prvaka iduće sezone.

Dva poluvremena dvije potpuno različite utakmice. Tako bismo mogli opisati finale Evropske lige koje je pobjedom 3:1 nad Liverpoolom na St. Jakob Parku u Baselu po treći uzastopni put pripalo Sevilli.

Na odmor se otišlo vodstvom Engleza od 1:0, strijelac za Liverpool bio je Sturridge, da bi na samom otvaranju drugog poluvremena Sevilla stigla do izjednačenja. Pogodio je Gameiro za 1:1.

Nije se na tome španska ekipa zaustavila, već je potpuno potopila Redse. Dominirali su ostatkom meča, a u 61. minuti novi veliku šansu propušta Gamiero, čiji udarac na čudesan način brani Mignolet.

Međutim, tri minute kasnije Sevilla je povela. Coke je strijelac za veliki preokret i vodstvo od 2:1. U 70. minuti novi gol u mreži Redsa. Ponovo je Coke pogodio za potpuni potop Liverpoola i vodstvo Seville od 3:1.