Senzacija i krah Bayerna kakav se ne pamti: Favorit za prvaka Evrope izgubio 5:0 u najjačem sastavu

Nogometaši Bayerna su na sramotan način ispali iz Kupa Njemačke u šesnaestini finala.

Bavarci su na gostovanje kod Borussije Mönchengladbach stigli u najjačem sastavu i bili su veliki favoriti za prolaz dalje, no već su na poluvremenu imali tri gola zaostatka.

U 2. minuti Kone je doveo Gladbach u vodstvo, a potom je Bensebaini pogodio u 15. i 21. minuti za 3:0.

Bavarci su ofanzivno krenuli u nastavku susreta, no Gladbach je to iskoristio i već u 51. minuti pogotkom Embola otišao na nedostižnih 4:0.

• Konačni udarac Bayernu zadao je Embolo svojim drugim pogotkom u 58. minuti za konačnih 5:0.

O debaklu kojih razmjera se radi dovoljno govori podatak da je ovo bio najteži poraz Bayerna od 1978. godine i jedan od najtežih u historiji.

Bayern je 9. decembra 1978. godine izgubio od Fortune Düsseldorf rezultatom 7:1, a večerašnji je osmi najteži u historiji bavarskog kluba.