Subota, 20. Aprila 2024.

Selekcija Danske rutinski savladala podmlađenu BiH uoči odlaska na EURO

Danska je večeras na Brondby stadionu u prijateljskoj utakmici pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:0.

Susretu u Danskoj je prisustvovalo oko 8.000 gledalaca, od čega i jedna grupa bh. navijača koja je tokom svih 90 minuta pružala podršku našim reprezentativcima.

Braithwaite je u 19. minuti iskoristio jednu grešku našeg tima i zabio za 1:0 poslije kornera.

Nekoliko minuta kasnije Saničanin je imao sjajnu šansu nakon kornera, ali domaća odbrana je izbila loptu sa gol linije.

Konačnih 2:0 postavlja rezervista Cornelius u 74. minuti poslije još jednog kornera.

• Ovo je bio 13. susret u nizu u kojem BiH nije dobila, a posljednji put smo slavili još u novembru 2019. godine protiv Lihtenštajna.

Selektor Ivajlo Petev za ovaj meč nije mogao računati na naše najbolje igrače, tako da je prosjek godina startne postave Zmajeva bio 22,9.

Za BiH su igrali Vasilj, Saničanin, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Gazibegović, Hadžiahmetović, Đokanović, Danilović, Ćivić, Nalić i Demirović.

Priliku u nastavku su dobili Prevljak, Cipetić, Beširović, Pirić, Nukić i Ziljkić.

S druge strane, Danci su igrali u izuzetno jakom sastavu i ovo im je bila zadnja provjera pred EURO 2020.

Danska je igrala u sastavu Scmeichel, Boilesen, Christiansen, Kjaer, Larsen, Wass, Jensen, Eriksen, Skow, Braithwaite i Dolberg. (reprezentacija.ba)

Ključne riječi: , , , ,