Schalke korak bliže Ligi prvaka, u direktnom okršaju porazili Borussiju M.

Gosti iz Mönchengladbacha su u dva navrata pogađali okvir gola. Sead Kolašinac je odigrao čitav susret u dresu Schalkea

Schalke je s 2:1 pobijedio Borussiju M'gladbach i uzeo tri važna boda u borbi za Ligu prvaka.

Sve do 59. minute (kada je pao prvi pogodak), i s jedne i s druge strane smo vidjeli nekoliko dobrih akcija, ali je ipak prednjačila Borussija. Činilo se da će gosti sasvim sigurno do vodstva, ali je onda uslijedio šok kada je Martin Hinteregger poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Schalkea.

Samo četiri minute kasnije Mahmoud Dahoud je opalio bombu s 23 metra, ali je zatresao prečku. U 79. je minuti Borussia ipak uspjela izjednačiti. Andreas Christensen je u kaznenom prostoru primio Stindlovo dodavanje i pospremio je loptu u lijevi ugao.

Zadovoljstvo gostiju nije dugo trajalo jer je Schalke u 83. minuti postavio konačnih 2:1. Leroy Sane je ubacio, Leon Goretzka pucao, a lopta je okrznula igrača gostiju i prevarila golmana gostiju.

Gosti iz Mönchengladbacha se nisu predavali pa su u 89. minuti imali fantastičnu priliku. Najprije je golman Schalkea skinuo oštar udarac glavom Andreasa Christensena, a potom je odbijenom loptom prečku pogodio Raffael.

Sead Kolašinac je odigrao čitav susret, a u 64. je minuti i požutio.