Sarajevo uvjerljivo, Široki i Čelik podijelili bodove

Sarajevo je s uvjerljivih 3:0 slavilo protiv Slavije, a tri su boda bordo ekipi donijeli Leon Benko, Amer Bekić i Hamza Čataković.

U 43. smo minuti vidjeli prvi pogodak. Haris Duljević je ubacio iz slobodnog udarca, a Benko je s pet metara pospremio loptu u mrežu. Na 2:0 je povisio Bekić u 57. minuti, a akcija je krenula brzom kontrom Okića i Duljevića. Konačnih 3:0 je pogotkom glavom nakon ubačaja Berberovića postavio Hamza Čataković tri minute prije kraja susreta.

Priliku da se bodovno izjednači sa Sarajevom je propustio Široki Brijeg koji je pred domaćim navijačima odigrao 0:0 s Čelikom iz Zenice.

Prvu utakmicu dana odigrali su u Sarajevu Olimpic i Vitez. Završilo je 0:0, a utakmicu su obilježila tri crvena kartona – dva za goste i jedan za domaću ekipu , te promašeni jedanaesterac kapetana Olimpica, Muharemovića. (Goal.com)