Sarajevo u derbiju kola pobijedilo Borac

Borac i Sarajevo su danas u derbiju drugog kola PL BiH odigrali sjajan meč u Novom Gradu, a Bordo tim je slavio rezultatom 1:3.

Meč se nije igrao u Banjoj Luci jer se renovira teren na Gradskom stadionu, a u prvom poluvremenu današnjeg duela nije bilo golova.

Obje momčadi su imale po nekoliko dobrih šansi, međutim mreže se nisu tresele.

Gosti iz Sarajeva do prednosti dolaze u 47. minuti.

Dal Varešanović je oduzeo jednu loptu na svojoj polovini, istrčao kontru i savladao nemoćnog Ćetkovića.

Minutu kasnije Zakarić je postigao gol za Borac, ali je rukom gurnuo loptu pored golmana Sarajeva i glavni sudija Antoni Bandić je opravdao poništio gol.

Ipak, Borac je u 70. minuti izjednačio na 1:1. Mrkaić je matirao Dizdarevića i donio Borcu poravnanje.

Sedam minuta kasnije Kobiljar pogađa za novu prednost Sarajeva, da bi u 88. minuti Ikić postavio konačnih 1:3 za tim Feđe Dudića.

Inače, Dudiću je ovo bio zvanični debi na klupi Sarajeva.

Sarajevo u narednom kolu dočekuje Slogu Meridian, dok će Borac gostovati Posušju.