Sarajevo nakon furioznog preokreta nadigralo Slogu

Sarajevo je u okviru 3. kola Premijer lige BiH savladalo Slogu Meridian sa 4:2.

Gosti su u trećoj minuti stigli do vodstva. Brzu kontru izvele su Dobojlije, a u završnici je pogodio Stevanović. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je napravilo nekoliko sjajnih prilika, ali je ostalo 0:1.

Bordo tim furiozno otvara drugo poluvrijeme i za 15 minuta stiže do pobjede. Prvo je Mulahusejnović poravnao u 49. minuti nakon ubačaja Ikića.

U 59. minuti Ikić sa distance sjajno šutira i matira golmana Sloge Meridian za preokret od 2:1. Golman gostiju je branio jako dobro, ali u 64. minuti pravi veliki kiks i poklanja loptu Džafiću koji pogađa za 3:1.

• Gosti se vraćaju u igru u 86. minuti golom Dadića, a konačnih 4:2 postavlja Ahmetović lucidnim golom petom u 90. minuti.

Sarajevo je u dva dosadašnja meča Premijer lige BiH identičnim rezultatima savladalo Borac i Slogu. Dobojlije su remizirale sa Borcem 2:2 i savladali Leotar sa 4:0.

U narednom kolu Sarajevo dočekuje Posušje, dok će Sloga ugostiti Zrinjski.