Petak, 19. Aprila 2024.

Sadio Mane strašnim udarcem nokautirao Edersona, City sa 5:0 pobjedio Liverpool (VIDEO)

Manchester City je danas na Etihadu porazio Liverpool sa visokih 5:0. Strijelci za Manchester City su Gabriel Jesus, Aguero i Sane.

Na poluvremenu velikog derbija Premiershipa, Manchester City je vodio sa 2:0. Golove za Građane postigli su Sergio Aguero i Gabriel Jesus, ali ključni trenutak dvoboja dogodio se u 37. minuti kada je Liverpoolov Sadio Mane udario Brazilca Edersona u glavu. Senegalac je zaradio izravni crveni karton, a Ederson je onesviješten iznesen s travnjaka.

Na gol je stao Bravo, a u drugom poluvremenu još bolja Cityja, koji nije dozvoljavao protivniku da dođe do njihovog gola.

Prilike za gol iskoristili su Jesus i Sane, te je na kraju City uvjerljivom pobjedom sa 5:0 upisao nova tri boda, te Liverpoolu nanio prvi ovosezonski poraz. (A.P. | Tuzlanski.ba)

Ključne riječi: , , , ,