Rutinska pobjeda: Tuzla City zasluženo do tri boda protiv Radnika

Tuzla City je u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju savladala Radnik iz Bijeljine sa 2:0.

Domaći tim je stigao do vodstva nakon pola sata utakmice a mrežu gostiju je pogodio Petar Mišić.

Mišić je lobovao golmana Luku Bilobrka nakon sjajnog dodavanja Gorana Brkića iz dubine. Bio je to Mišiću drugi pogodak u dresu Tuzla Cityja. Na poluvrijeme se odlazi kod minimalnog vodstva za izabranike Husrefa Musemića.

Fudbaleri Tuzla Cityja udvostručili su prednost protiv Radnika u 65. minuti i time završili posao u ovom susretu

Pogodak je postigao Nermin Crnkić nakon asistencije Ajdina Nukića, a prethodila mu je sjajna akcija domaćina po desnoj strani i lopta kroz peterac gostiju iz Semberije.

Radnik je u finišu imao veliku šansu da se vrati u meč.  Motika je imao pravi zicer da zabije pogodak, ali mu je Fejzić skinuo udarac i ostalo je 2:0 do kraja meča.

Tim iz Bijeljine nastavlja borbu za ostanak u Premijer ligi BiH, dok je Tuzla vjerovatno uhvatila posljednji voz u borbi za evropska takmičenja i do kraja sezone će morati biti perfektni. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)