Rusija do boda protiv Engleske u sudijskoj nadoknadi (VIDEO)

Englezi nikad nisu dobili utakmicu na otvaranju Eura, četiri puta su remizirali, četiri puta izgubili. A nisu uspjeli ni večeras, remizirali su sa Rusijom 1:1.

Tri lava su zaprijetila već u trećoj minuti, no udarac Diera s 20-ak metara otišao je pokraj gola. U šestoj minuti sjajna prilika je bila za Lallanu koji puca iskosa s lijeve strane, ali ravno u Akinfejeva, koji uspjeva to odbiti.

Rusi su prvi put zaprijetili u 17. minuti kada je nakon prekida lopta stigla do Ignaševiča, ali udarac je išao ravno u Harta.

U 28. minuti zatresla se mreža Rusa, ali sudac je opravdano poništio gol jer je Kane bio u nedozvoljenoj situaciji.

Samo dvije minute kasnije ni Akinfejev nije mogao spasiti Ruse. Dobili su Englezi slobodan udarac na rubu šesnaesterca, loptu je uzeo Dier i neobranjivo pogodio za 1:0.

Englezi su već počeli da slave, ali ih je u 92. minuti zaledio Glušakov koji je pogodio za konačnih 1:1.