Rumunija ubjedljivo savladala BiH u posljednjem susretu Lige nacija

Selekcije Rumunije i BiH večeras su u Bukureštu odigrale utakmicu šestog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija. Rumuni su zasluženo slavili pobjedu rezultatom 4:1.

Rumuni u 37. minuti vode sa 1:0. Strijelac gola je bio Man. Arbitri su prvobitno poništili gol zbog nedozvoljene pozicije, ali je VAR potvrdio pogodak. Golu Rumunije je prethodila greška Šarića na sredini terena. Prvo poluvrijeme je okončano  minimalnim vodstvom Rumuna.

Do 73. minute nije bilo promjena, a onda je uslijedila golijada. Najprije za 2:0 pogađa Puscas, da bi već u 77. minuti Džeko smanjio prednost nakon asistencije Dedića.

• U 86. minuti Rumuni stižu do četvrtog gola. Svoj drugi gol postiže Puscas.

Do kraja susreta promjena nije bilo pa je domaći tim slavio visoku pobjedu rezultatom 4:1.

• Naš tim je Ligu nacija okončao kao prvi na tabeli sa 11 bodova što im omogućilo plasman u elitni rang Lige nacija, dok su Rumuni posljednji sa sedam osvojenih bodova, te će u ligi nacija igrati u Ligi C. (Tuzlanski.ba)