Roma bolja od Qarabaga: Džeko postigao 100. pogodak Rome u Ligi prvaka (VIDEO)

Roma je s 2:1 slavila u prvoj utakmici grupe C Lige prvaka na gostovanju kod Qarabaga.

Poveli su Italijani u sedmoj minuti igre, a loptu je u gol pospremio Kostas Manolas. Prema golu je oštro s ruba kaznenog prostora pucao Lorenzo Pellegrini, a Grk je glavom skrenuo loptu u mrežu.

Samo osam minuta je trebalo Romi za novi pogodak, a u 14. minuti loptu u mrežu Ibrahima Šehića je pospremio Edin Džeko. El Shaarawy je nabacio visoku loptu, Džeko ju je spustio glavom i snažno raspalio uz bližu, desnu stativu. Džekin pogodak je bio Romin 100. u Ligi prvaka.

Qarabag je uspio relativno brzo smanjiti zaostatak, a na kraju je to bio i gol za konačni rezultat jer pogodaka u nastavku nije bilo. Za 2:1 je za bio Pedro Henrique.

I Edin Džeko i Ibrahim Šehić su odigrali čitavu utakmicu.