Remi za kraj: Sloboda i Željezničar podijelili bodove u posljednjem kolu

U okviru posljednjeg 33. kola danas su se na Tušnju sastale ekipe Slobode i Željezničara. Rezultat na kraju utakmice glasio je 1:1.

Utakmica je na samom početku donijela uzbuđenje. Igrala se 5. minuta kada za goste pogodak postiže bivši fudbaler Slobode, Armin Hodžić. Iz poštovanja prema svom nekadašnjem klubu Hodžić nije želio proslaviti pogodak.

‘Crveno-crne’ rano primljeni pogodak nije omeo u konsolidaciji na terenu, pa su sve češćim napadim pokušali ugroziti Bendera na golu gostiju.

U 19., odnosno 21. minuti, golman Željezničara zaustavio je sjajne pokušaje Ramića, te Beganovića.

Agilnost igrača Slobode donosi promjenu na semaforu i radost Tuzlacima. U 41. minuti pogodak za poravnanje postiže Elmir Jusić, igrač koji je u 27. minuti zamijenio Kenana Devedžića.

I nastvak utakmice donosi otvoren fudbal. Bilo je tu pokušaja na obje strane, Željezničar je biio aktivniji tim, ipak izostajala je prava završnica.

Golova u drugom poluvremenu nije bilo. Ostalo je 1:1 i oba tima s osvojenim bodom završavaju ovu veoma blijedu sezonu.

Ovu 2021/2022 sezonu ekipa Slobode završila je na 10. mjestu sa ukupno 7 pobjeda, 12 neriješenih i 14 izgubljenih utakmica, te 33 osvojena boda.