Remi u derbiju: Željo u 95. minuti zabio gol i osvojio bod protiv Sarajeva

Željezničar i Sarajevo su večeras na Grbavici u najvećem bh. derbiju u okviru sedmog kola PL BiH odigrali 2:2.

Ekipa Želje je u prvom poluvremenu imala dva dobra pokušaja preko Štilića i Hajdarevića, ali oba puta je siguran bio golman Šahinović.

Varešanović je imao dvije prilike za Sarajevo, ali bez učinka.

Momčad Sarajeva je u sudijskoj nadoknadi ostala sa igračem manje jer je Čirjak morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Sarajevo je u 48. minuti stiglo do prednosti. Glavni sudija Šehović dosudio je penal za Bordo tim, a siguran sa bijele tačke bio je Ikić.

Iako je imalo igrača manje, Sarajevo u 77. minuti postiže novi gol zahvaljujući Musi Muhammedu.

Domaći su u 88. minuti smanjili na 1:2, a strijelac je bio Haračić.

Ekipa Željezničara je do boda stigal u 95. minuti golom Bekrića.

Željezničar u narednom kolu gostuje Posušju, dok će Sarajevo igrati protiv Leotara.