Četvrtak, 28. Marta 2024.

Remi Olimpika i Slobode u Međugorju (FOTO)

Nogometaši tuzlanske Slobode sedmodnevne pripreme u Međugorju okončali su remijem protiv prvoligaša Olimpika iz Sarajeva rezultatom 1:1.

Tuzlaci su poveli u 34. minuti golom Antonija Vidovića, a izjednačio je Samir Radovac u 59. minuti utakmice.

Ovo je bila deveta pripremna utakmica Slobode i drugi remi. Zabilježili su šest pobjeda, te dva poraza.

Zanimljivo je da su igrači trenera Zlatana Nalića odigrali samo jedan susret s premijerligaškim klubom (Željezničar 1:2), šest utakmica odigrali su s federalnim prvoligašima (Zvijezda Gradačac 2:3, Igman Konjic 4:0, TOŠK Tešanj 4:0, Slaven Živinice 7:3, Bosna Visoko 4:1, Olimpik Sarajevo 1:1), jednu s drugoligašem (Budućnost Banovići 2:0), te jednu međunarodnu, sa srbijanskim drugoligašem (Sloboda Užice 1:1).

Igrači i treneri Slobode u Tuzlu se vraćaju danas, dok će generalnu provjeru pred nastavak prvenstva imati 16. februara na Tušnju protiv Tuzla Cityja. (Fena)