Srijeda, 24. Aprila 2024.

Remi na Bilinom polju: Čelik i Tuzla City podijelili bodove

Tuzla City je svoj meč u okviru BH Telecom Premijer lige BiH odigrala u Zenici protiv ekipe Čelika. Rezultat nakon odigranih 90 minuta susreta bio je 1:1.

Nakon ispadanja u Kupu BiH od Zrinjskog, izabranici Slobodana Starčevića u potpunosti su se fokusirali na šampionat BiH.

U prvom poluvremenu ekipa Tuzla City-a je bila bolji protivnik na terenu. Gosti iz Tuzle su imali nekoliko odličnih šansi preko Nukića, Šarčevića, Kostića, Ubiparipa i mogli su da žale za propuštenim prilikama. Glavni krivac zbog kojeg je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 0:0 je Ružić, fantastični golman Čelika.

U drugom poluvremenu otvorena igra na obje strane. U 64. minuti rezervista Crnkić je završio sjajnu akciju gostiju za prednost Tuzla City-a rezultatom 0:1. Vodstvo gostiju trajalo je svega pet minuta. U 69. minuti susreta gol za poravnanje sa bijele tačke postigao je Dedić.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su Čelik i Tuzla City podijelili bodove. (Tuzlanski.ba)